Štátny tajomník Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Martin Katriak zorganizoval odbornú diskusiu vo formáte okrúhleho stola, ktorej hlavnou témou bolo strategické smerovanie digitalizácie na Slovensku. Slovenská republika vníma digitalizáciu ako prierezovú prioritu, ktorá významne ovplyvňuje fungovanie verejnej správy, podnikateľského prostredia, akademickej obce aj občianskej spoločnosti.
Na rokovaní sa zúčastnili odborníci z viacerých oblastí informatizácie a digitalizácie verejného aj súkromného sektora, vrátane odborných zamestnancov ministerstva, ktorí sa aktívne podieľajú na agende informatizácie. Diskusia sa sústredila na štyri prioritné témy: reguláciu umelej inteligencie zo strany štátu, vytvorenie a implementáciu národnej kvantovej stratégie, kybernetickú bezpečnosť a…